Badanie stóp

 

Stopy pełnią funkcję podporową jak i również są jednym z elementów dzięki, którym utrzymujemy ciało w poziomie.

Ogromne znaczenie w terapii patologii stóp i wad postawy u dziecka ma prawidłowa i wczesna diagnostyka stóp. Warto pamiętać, iż nawet małe nieprawidłowości w budowie stópki może oddziaływać na całą postawę dziecka.

Badanie podoskopowe jest zupełnie nieinwazyjną metodą badania stóp. Na podstawie takiego badania można ocenić kształt, rozkład sił na stopie jak i również zdiagnozować niektóre deformację w obrębie stóp Naszej pociechy.

Badanie podoskopowe polega na tym, iż dziecko staje na specjalnej płycie, a lustro i diody umieszczone poniżej umożliwiają na obserwację stóp od strony podeszwy.

W Naszym sklepie stacjonarnym posiadamy podoskop komputerowy z wbudowaną kamerą FULL HD. Dzięki czemu obraz stóp jest przesyłany na komputer. Komputerowy zapis stóp pozwala na spokojne stwierdzenie i omówienie wady z rodzicem, a dziecko może w tym czasie pobawić się w Naszym kąciku zabaw.

Również, aby zachęcić dzieci do badania, mali klienci mają możliwość wyboru swojego ulubionego koloru na jaki ma się podświetlać podoskop.

Badanie podoskopowe pozwoli na dobranie odpowiedniego obuwia oraz wkładek profilaktycznych.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA BADANIE STÓP W NASZYM SKLEPIE STACJONARNYM.